Micro Architects is a 1-4 player, city building game which takes 30-60 minutes to play. As a city architect your role is to plan the layout of your city, build landmarks, provide...
2 felhasználó árulja, 8 000 Ft-tól
Kategória: Városépítő, Építés / Terjeszkedés
Mechanizmus: Kollekció gyűjtés, Minták, Solitaire, Események, Connections
A jatéknak szerintem egy hibája van, mégpedig a szabálykönyv, nekem legalábbis elég nehezen ment a játék értelmezése, holott nem egy nehéz játék, szabály sincs sok.
Nekem nagyon tetszik, amikor egy játék dobozában nem lötyögnek az alkatrészek, hanem pont bele lehet pakolni mindent a dobozba. Ezt itt eléggé kicentizték, elég sokat lehet eleinto legózni, mire belefér minden, de ha balajön az ember akkor pár perc az egész. Ennek ellnére z épületek még pont jó méretűek, nem lett túl kicsik, normálisan meg lehet fogni őket. Az alkatrészek minősége is teljesen rendben van.
Városépítős, szerintem absztrakt játék, BGG szerint nem. Apró dobozban nagydobozos tartalmat ígér a kiadó. Ha ez nem is sikerült teljes egészében, az biztos, hogy dobozba elég nehéz lenne még bármit is betuszkolni, így a 4 játékossal simán egy egész asztalos játék lesz. Az alapjáték mellett 2 modul és szóló mód is helyet kapott a dobozban.
A játék 3 fordulón át tart, melyek során különböző színű épületeket fogunk elvenni a közös kínálatból és lepakolni a saját városunkba, miközben figyelnünk kell a közös és elpőre ismert pontozási feltételekre. Ezeken igen változatosak lehetnek, alapvetően a lerakott épületeink színe (5 féle)) és azok egymáshoz viszonyított helyzete lesz a lényeg. Azonban itt még nem áll meg a dolog, mert a városlapkánkon vannak zöld és szürke színű mezők, valamint vannak folyóparti és hegy melletti telkek is, így ezekere is figyelni kell. Az 5 típús/színű épületen felül, vannak még a feketék, amik a nevezetességek. Amikor ilyet rakunk le, akkor elvehetünk egyet a nevezetteség lapkák közül, amik további pontozási feltételekt adnak nekünk. Ezeknél minden esetben figyelni kell minden változóra (mező szín, épület típus, folyó vagy hegy melletti terület). Ezen felül vehetünk szolgáltatás kártyákat is a kínálatból, további plusz pontokért. Mivel a közös kínálatot a fordulók elején töltjük fel, így előre tudjuk milyen színű épületből mennyi fog játékba kerülni. Ezen felül már a játék elején tudjuk, hogy az egyes fordulók végén milért fogunk pontokat kapni, így a szerencse szerepel közel nulla. Egyedül a szolgáltatás kártyáknál számíthat egy kicsit, de ott is mindig egy 3-as kínálatból tudunk választani. Interakció a közös kínálatoknál jelentkezik, de mivel a közös célok előre ismertek, az azokhoz szükséges színekért azért kiélezett verseny szokott menni.
Az absztrakt és a logikai játékok kedvelőinek mindenképpen ajánlom kipróbálni, 8-9000 Ft körüli összegért jó kis agytorna, ami valahol egy filler és nagydobozos játék között helyezkedk minden tekintetben.
Végre mi is kipróbáltuk, és mivel kok_o tök jó leírást írt a játékmenetről és szabályokról, így én most csak az élményekre térnék ki.
Külcsín: a doboz tényleg nem nagy, de roskadásig zsúfolt minőségi alkatrészekkel. Dual layer játékostáblák+ modul táblák. Minden szín egyedi házformát kapott, és rá ugyancsak különböző színű szita-nyomásos ablak-ajtó festést is. A resident modul emberkéi is ugyancsak ilyenek, bár erről nem csináltam képeket, mert csak alapjátékkal játszottunk, de BGG képen ilyen. Ja és az épület húzózsák is cuki. Egyszó mint száz, minőséggel nincs baj. Ha arra gondolok hogy egyik-másik kiadó milyen árakon hoz játékokat (pl. 2 szivacskard + 1 pakli kártya 11e Ft avagy 35 dobókocka és ugyancsak egy pakli kártya 10e Ft) akkor ez, a benne lévő tartalommal simán megéri az árát.
Belcsin: Ahogy írták korábban, simán absztrakt játék, a választható piacról elveszünk valamit és azt igyekszünk a legjobban, legtöbb pontot adóan beépíteni magunknál. Ismerős? Azul, Novaluna, Patchwork, stb. Aki ezeket szereti, ezt a játékot is szeretni fogja. Az előre kirakott épület piac miatt némileg lehet előre tervezni (ha nem nem veszik el mind az orrod elől) Össz 3 forduló van, ezek végén pontozunk, éééés itt van a kutya elásva. 3 dolgot pontozunk, először az adott fordulóra vonatkozó két, már a játék elején fordított célkártyát. Majd pontozzuk a fekete épületekkel megszerzett nevezetesség lapkák teljesülését és a dupla hajókkal szerezhető szolgáltatás kártyákat is. Viszont a nevezetesség és a szolgáltatás kártyákat minden forduló végén újra és újra pontozzuk! Ez meg nagyon OP. Amíg a kifordított célkártya adhat neked teljesítésért egyszer 4-6 pontot, úgy a korán és jól megcsinált nevezetesség pontozhat neked 3x4et vagy a csak színpárokat néző szolgáltatás kártyák akár 10-20 pontot is. DARABJA!. De ez lehet hátrány is, mert alfa játékos így, ezekre támaszkodva nagyon elhúzhat a többi mellett.
Summa: minőségi hidden gem, előre tervezés fontos benne, absztrakt kedvelőinek ajánlom.