Várunk szeretettel a Nagyoroszi Társasjáték Klubban ha erre jársz és klubnapot is tartunk. Viszem majd a Museumot! 😀
Válasz godzsakattila (hét., 21:25) üzenetére
Simán jól működött ketten. Az aktív játékos köre kezdetén kötelezően el kell vennie egy lelet lapot a piacról, és minden további játékos, ha akar ingyen elvehet ő is egy másikat, ám ekkor az aktív játékos kap a közösből egy presztízs tokent (fizetőeszköz és játékvégi pont is egyben). Szóval, hogy 1 vagy 3 játékos vesz el utánad lapot a te körödben mindegy, mert a következő játékos körénél feltöltjük az üres helyeket, max több kevesebb ingyen presztízs tokenhez jutsz ha többen akarnak ilyenkor is lapot. Valamint, ha eldobod a kezedből a lelet lapokat hogy ezekkel fizess azokért, amiket kiteszel a múzeumodba, akkor minden más játékos a saját körében elvehet ilyen lapot a te dobópaklidból és leteheti a saját múzeumába, ám ilyenkor ő fizet neked a saját presztízs pontjaiból. Igazából max ennyi az interakció a játékosok között, szóval nem sok vizet zavar ha 2 vagy 4 játékos játszik, maximum több dobópakliból tudsz csemegézni. De gyakorlati tapasztalat, a drága presztízspontokat inkább költöttük aktív/passzív bónuszokat adó szakértőkre, minthogy a másik játékosnak adjuk. Ha nagyon-nagyon kellett egy-egy kártya, akkor vettünk egymás dobópakliából. De a dobópaklit is újra és újra felvettük 2-3 fordulónkként, szóval mindegy is volt, mert nem mindíg jutott oda a másik hogy lapot vegyen dobópakliból. Az a dolog, ami a több játékos mellett szólhat, hogy jobban pöröghet így a négy kontinens leletpakli a piactáblán. Bár így meg az ezekbe belekevert utálkozós közvéleménykártyák is sűrűbben jönnek majd, ami meg sok-sok mínusz pontot adhat egyeseknek, úgyhogy a balansz ebben is megvan. Szóval leginkább lelet lapot vagy szakértőt vettünk el egymás orra elől, de max ennyi vont a konfrontáció, így szerintem 2,3,4 játékossal is ugyanolyan jól működhet, mert amugy legtöbbször mindenki csak molyol a saját tábláján.
Szerkesztve: hét., 21:08
Válasz halaszkiraly (hét., 16:32) üzenetére
Nos, elöljáróban: ez az egyik (számomra) legjobb tablóépítő és szet gyűjtő játék, amivel valaha játszottam. Grafika minőségi (nemcsoda, Dutrait), nagyon adja az 1800-as évekre jellemző leletfelhalmozós sírrablásos, azaz izé múzeum feltöltéses időszakot. Játék közben 4 kontinensről érkeznek be leletek a központi (piac) táblára, amikből válogatunk, és ha ezeknek az árait ki tudjuk fizetni (kártya eldobós módszer) le tudjuk tenni a múzeumunkba. Itt jön be a tablóépítés, mert egy 5x5 mezőt kell feltölteni leletekkel, de emellett minden leleten két féle szetgyűjtő feltétel is van, származás és tartomány. Származás lehet 12 féle, azaz hogy a 4 földrészen belül honnan származik (pl görög, japán, kínai, inka, maja, stb) és a tartomány pedig 6 féle, hogy milyen típusú (építészet, kultúra, teológia, stb). Szóval amellett hogy 5x5 mezőn tablót építünk figyelni kell a csak szomszédosan gyűjthető szet-ekre is! Fincsi, igaz? 😉
Mindezt megbolondítja a fordulónkként kirakott új újsághír hogy éppen hol van háború, vagy embargó, stb ami befolyásolja a beérkező leletek mennyiségét vagy árát. Lehet már eleve a lelet pakikba is belekeverni közvélemény felháborodás kártyákat, amik minuszpontozzák az adott régió leleteit, ha onnan túl sokat viszünk el (nép szerint lopunk, ezért morcosak). A vásárolható extra szakértők, akik folyamatos vagy azonnali bónuszokat adnak és az extrában kapható különleges akciókat tartalmazó szivességkártyák csak hab a tortán. Játék közben és végén is pontcunami van, sok mindent pontozunk, gyűjteményeket, galériát, patrónus célokat, stb.
Summa summarum: igaz már nem nagyon kapható boltokban, de ha meg tudod szerezni, imádni fogod, ha szeretsz tablóépítéssel és szet gyűjtésekkel molyolni! Tényleg molyolós 😅 Összetettebb mint aminek látszik, leletekkel fizetünk, így meg kell gondolni mitől válsz meg (bár később akcióval visszaszerezhetőek, de elviheti más játékos is) és a minél több minden passzoljon egymás mellett folyamatos agytornára kényszerít. Imádjuk. 😍 ❤️
Szerkesztve: hét., 15:59
Helyi klubunk tavaly részt vett a Tárasjátékok éjszakáján, ahol is este héttől másnap reggel hatig nyomtuk. Első alkalommal csináltuk, de jó visszhangja volt, így ez éven is tervben van, hasonló időintervallumban. Tapasztalataink alapján azt tudom javasolni, hogy mindenképp készüljetek több, egyszerűbben elmagyarázható, kezdőknek is való társassal, mert volt több érdeklődő aki csak benézett, kíváncsiskodott, leült, és őket nagyszerűen le tudtuk foglalni ilyen társasokkal. Ezek mellett családi 4-5 fős társasokra volt igény az elején, majd amikor a játszók nagy része ment dolgára vagy haza (leginkább gyermekes családok) olyan este 10 körül már inkább csak a keményebb mag maradt, akkor kerültek elő a heavy euro és egyéb „nagyobb, hosszabb és vágatlan” játékok, mint pl a Nemesis is. Hajnalban még lüktetett ereinkben a több liternyi koffein, akkor már játszottunk mindennel, amit még találtunk 😅
Válasz kok_o (márc 21. 14:10) üzenetére
Minden más / Csevegő / Társasjáték klubok, bemutatkozás, rendezvények, lehetőségek.
A „modern” társasjátékok nálunk a Dominion-al és a 7Csodával indultak tizenpár évvel ezelőtt, és a 7Csoda azóta is nagy kedvenc (mindenféle formában is kiadásban). Nem is csoda, hogy anno Lajos videója után az Among úgy égett be, mint „7Csoda az űrben”. A karácsonyi leárazások alatt sikerült szert tennünk 3 különböző Among the stars játékra és mostanában volt egy kis időnk, hogy az első, az alapjáték elé leüljünk kettesben.
Szabály van írásban és videóban is, így itt is inkább a tapasztalatokra térnék ki.
A kártyák rajzolt grafikái nagyon jól illenek az űr feelinghez, ami nem csoda, mert olyanok rajzolták akik dolgoztak a Star Realms, Hero Realms vagy a Cry Havoc játékok grafikáin is. Szabály könnyen érthető (főleg 7Csoda után), draftolásssal sem volt gond, még ketten játszva sem, mert többféle 2játékos egyszerű draft variáns van a gyári nehézkes dummy playerek kezelése helyett. Mi is a +1 laphúzás +1 lap eldobás variációt használtuk, amit Lajosék is ITT.
Az egész játék egy pontcunami. Nagyon leegyszerűsítve két féle kártya van, egyik ami lerakás után pontoz (fehéren a szöveg) és a másik ami játék végén extra pontokat is adhat ha teljesítetted a rajta lévő feltételeket (sárgán a szöveg)
Az űrbázis építés így átlényegül egy mit hová és mi mellé tegyek hogy több pont legyen féle tablóépítésbe. Amihez hatalmas hely kell (eleve 70x70-es a kártyák mérete). A reaktorok a max 2 távolságig termelt energiafelhasználása is jóféle agyalást visz be (mi első játéknál levettük a tablókról a felhasznált energiakockákat, mert nem tudtuk hogy elég lesz-e maradék ha mind fenthagyjuk… de elég lett volna)
A választható fajspecifikus képességek, a random extra objektíva pontkártyák és az eleve random húzott lapok miatt az újrajáthatóság hatalmas lesz, látni egy játék után is.
De… és itt a de… nem volt meg a katarzis. Játék közben csak pontok gyűjtése volt a lényeg, kártákat úgy dobtunk el hogy a másiknak xar legyen, stb. Nem rossz játék, de gyakorlott játékosnak már rutinszerű ez a játék.
Pár éve a korábbi kiadással szemeztem (dobozon magas fűben gázoló kudu farkasszemet néz a napozó gyíkkal), de mindig elvetettem a vásárlás ötletét, mert a Feleség egyik kedvence, a NovaLuna ott a polcon. Uwe bácsi pedig nyíltan ebből a játékból vette a Nova ötletét. Pár hete kellett vásárolnom, mert a Deltás 2018as Condottiere raktárra került „a varázslós” webshopnál, és ha már ott voltam, és ha már ott az új kiadás is, és kuponos akció is volt rá, és még Peti videóját is megnéztem, hát, na, elcsábultam.
Asszonynak csak akkor mertem elmondani, amikor megjött a doboz, de ha már itt van, puding próbája az evés (max eladjuk, így voltunk vele).
Nos, első játék után úgy álltunk fel az asztaltól hogy azta, wow, ez jobb mint a NovaLuna (ezt Feleség is vallotta). Játékszabály van írásban is és videóban is, erre nem térnék most ki, inkább csak az élményre (főleg NovaLuna-hoz hasonlítva)
Komplexebb mint a Nova. Ott jó időzítéssel 2-3 lépésed is lehetett egymás után és ezeket jól lerakva teljesítések is voltak gyakran, míg itt az autós max 3 irányban forgásos haladás miatt mindig csak 1 lapkát kapsz és kötelező le is tenned. Ha olyan irányban haladsz amerre majd lesz jó lapka amit kinéztél, közben fel kell venned olyat is az úton, amit nem igazán szeretnél vagy tudsz hasznosítani, ez azért megbolondítja a dolgokat.
Az hogy nem csak simán színeket kell jó oldalszomszédosan lerakni ahogy Nova-ban, hanem vannak állatok, virágok, turisták, kilátótornyok is az nagyon megdobja a játékot, és sokkal jobban kell figyelni mit mi mellé teszel le.
A 3 fordulónkként random kifordított extra céllapkákra is figyelni kell, ez csak hab a tortán.
Summa summarum: ez a játék Q-vajó! Az új 2024-es kiadás van meg nekünk, minőségi vastag karton, rajzolt grafika elmegy (egy idő után szitnte csak a hátteret nézed), viszont az insert hiánya kiábrándító (régi kiadásban volt). Árban nem olcsó, már a „belépő” 10e Ft szint felett találod csak boltokban. Lapka lerakós és absztrakt játékok szerelmeseinek ajánlom.
Szerkesztve: márc 19. 15:06
OFF - Már írtam az alapjátékról tapasztalatot az adatlapján, itt. Az új átdolgozott kiadás van meg nekünk(2023), nem a régebbi(2017) kiadás, azért nem találhattad mert a kieg a régire link-el itt az oldalon. Szivesen írok majd a kiegről is miután kipróbáltuk 🙂
Válasz kok_o (márc 13. 13:28) üzenetére
kis update a Jatszma tavaszi leárazása poszt okán: most érkezett, kedden rendeltem, csütörtökön átvetem. Soha nem gondoltam volna hogy Feleség egyik kedvenc társasához a nehezen beszerezhető kieget normális angol nyeven, Romániából !!!, akciós áron szupergyorsan szerzem be. ☺️ Háhá, a mai napom eddig örömteli! 😆
Szabályban van írva, javítottam is erre a leírásomban :)
Válasz heimhuni (márc 12. 15:15) üzenetére
Szívemből szóltál. Pont ez volt nekem is bajom a "Pontra fel! javaslatok" alatt, hogy az utóbbi hónapokban felhalmozódott rengeteg ponthajhászós, kvázi felesleges hozzászólások elvitték egy nagyon rossz irányba a fórumot és a nyeremény sorsolások sem igazán "igazságosak" pont emiatt a kommentáradat miatt. Ahogy Motkány barátom korábbi hozzászólását idézve "fingfűrészelés" folyik (vigyorgok ha ez a szó eszembe jut)
2022 Január havában jöttem ide az oldalra és anno IMÁDTAM itt lenni, véleményeket olvasni, hozzászólni, saját fényképekkel kiegészített játékélményeket megosztani. Jóideje nem érzem ugyanezt. Miért? Az ilyen fürészelések miatt. (újabb mosoly )
A nyereményjáték és az ezzel járó ponthajhászás (belőlem) kiölte a tenni akarást, hogy adjak újra információt, élményt, tapasztalatot. Minek? Kinek? Van értelme? Csepp a tengerben. A valódi információkból kevés van, több társasjáték alatt is sok oldalnyi oda-vissza beszélgetéseket lehet látni, mikor itt leginkább csak az adott társról szeretnék olvasgatni. Valahogy vissza lehet még terelni a fórumot egy normális, véleménymegosztós, valóban beszélgetős közösségé? Vagy a nyereményjátékok elviszik úgyis az egészet? Példaképp a JEM havi nyereményjátékánál EGYETLEN két mondatos saját (nem másolt) véleményt kell írni és a résztvevők között sorsolnak. VagaPeti nyereményjátékainál is egyetlen saját kútfős véleményt írni és azok között sorsol? Itt nem lehetne valami hasonlót? Kikerülni a ponthajhászós fingfűrészelést (ehhhh, már vigyor 😅 ) és talán visszakaphatnánk azt az igazi, baráti, családias valódi információkkal megtöltött fórumot ami régen még tényleg AZ A fórum volt. De tudom álmodom, a kezem meg bilibe lóg....
Szerkesztve: márc 12. 16:32
Válasz Tozsi (márc 12. 14:49) üzenetére
Köszönjük! ☺️ Igen, a klubunk kereste meg a JEM-et nem sokkal az egyéves évfordulónk után, hogy szerepelhetünk-e az újságban.
Másolom a válaszukat: "Hogy a viharba ne. :D Lelkesen gyűjtjük a klub bemutatkozókat, még saját rovatuk is van. "
Válasz kok_o (márc 12. 11:51) üzenetére
Minden más / Csevegő / Társasjáték klubok, bemutatkozás, rendezvények, lehetőségek.
Az e havi JEM magazin végén van egy röpke cikk a falunkban működő társasjáték klubról (Nagyoroszi Társasjáték Klub).
Ha van egy kis időtök olvassátok el, köszönöm! ❤️ Ha pedig Nógrádon át, errefelé van dolgotok, gyertek be játszani is! 😊
Minden más / Csevegő / Társasjáték klubok, bemutatkozás, rendezvények, lehetőségek.
A Játszma.hu -n tavaszi leárazás van (Ismerős? Korai „Huni-s”, "Ali-s", tudod… 😉 ) , átlagban -30% körül. A weboldal román, nyelvet magyarra, árat forintra is lehet változtatni (oldal alján). A termékek vegyesen angol magyar és román nyelveken elérhetőek.
Fizetés csak bankkártyával (utánvét nincs), termékeket majd a GLS hozza, szállítási díj 1990 Ft Magyarországra. Tesztelve Ex Libris: Expanded Archives kieggel 😍😍😍
"A philiberten franciául 41 EUR (kb 16 ezer Ft) + posta...
...Külföldön sem olcsóbb sokkal, ha hozzávesszed a postaköltséget."
Közös rendeléses csoportokkal (pl M.ZS.) csak kb 0,5-1,5€ általában a postaköltség.
Válasz attiladosa (márc 10. 15:31) üzenetére
Játékok / Társasjátékok / Vélemények - Inventors of the South Tigris
"Aztán vagy összejön a pont és esélyed van nyerni, vagy nem lesz meg a pont és ennyi."
Sosem azért írtam itt a fórumon hozzászólásokat, vagy régebben játék leírásokat hogy nyerjek. Egyszer nyertem véletlenül, azt is felajánlottam újra sorsolásra (párat visszalapozva látható). Ha esetleg újra nyernék itt valamit, automatikusan menne a helyi társasjáték klubba. Ez az egész haccacáré abból indult, hogy nem értettem mi a nyereményjáték feltétele, nem volt leírva sem az ÁFSZ-ben, sem az oldalon pontosan (sőt félreéltelmezhető sorokkal van írva a Pontrafel most is) ezért rákérdeztem itt. Egyébként az egész nyereményjáték, akár a sorsolás menete igazából sehol sincs részletezve. (khmm….) Majd mikor kiderült Cuf kommentjéből hogy támogatói tagoknak is ugyanúgy kell pontot gyűjteni, nem egészen korrekt módon fejeztem ki érzéseimet (hanem némi indulattal), ami pár embernél már megütötte a mércét. Ennyi. Aki ismer, vagy jár a klubba társasozni, tudja hogy én álltalában nyugodt vagyok, csak ha valami nem tiszta vagy nem érzem fair dolognak, akkor jön elő a Neszójjábe morcosabbik fotelharcos kommentelő énem.
Válasz Patkon (márc 06. 15:54) üzenetére
Jaja... 😅 A commentem mellett a gondolataimat is inkább self-cenzúráztam. Kicsi vagyok, és nem szólok bele a nagyok játékába, maradok csendes olvasónak. Az eddig is működött és nem okoz problémákat sem ☺️
Válasz lrekasi (márc 05. 22:35) üzenetére
Jogos. Javítottam a hozzászólásom.
Válasz kardostibor44 (márc 05. 21:27) üzenetére
Köszönöm én is a választ. 🤗 ***CENSORED***
Szerkesztve: márc 05. 21:38
Válasz cuf87 (márc 05. 12:01) üzenetére
Viszont ezt is írják:
"Hogyan vehetsz részt?
👉 Légy Patreon támogató, és automatikusan bekerülsz az első sorsolásba!
👉 Gyűjts legalább 2500 pontot, és máris esélyed van a második sorsolásra!"
Szóval ezért is vagyok megkavarva. A listát amugy a te hozzászólásodra akartam válasznak csak félrement 😅
Szerkesztve: márc 03. 15:19
Válasz kok_o (márc 03. 11:36) üzenetére
Végre mi is kipróbáltuk, és mivel kok_o tök jó leírást írt a játékmenetről és szabályokról, így én most csak az élményekre térnék ki.
Külcsín: a doboz tényleg nem nagy, de roskadásig zsúfolt minőségi alkatrészekkel. Dual layer játékostáblák+ modul táblák. Minden szín egyedi házformát kapott, és rá ugyancsak különböző színű szita-nyomásos ablak-ajtó festést is. A resident modul emberkéi is ugyancsak ilyenek, bár erről nem csináltam képeket, mert csak alapjátékkal játszottunk, de BGG képen ilyen. Ja és az épület húzózsák is cuki. Egyszó mint száz, minőséggel nincs baj. Ha arra gondolok hogy egyik-másik kiadó milyen árakon hoz játékokat (pl. 2 szivacskard + 1 pakli kártya 11e Ft avagy 35 dobókocka és ugyancsak egy pakli kártya 10e Ft) akkor ez, a benne lévő tartalommal simán megéri az árát.
Belcsin: Ahogy írták korábban, simán absztrakt játék, a választható piacról elveszünk valamit és azt igyekszünk a legjobban, legtöbb pontot adóan beépíteni magunknál. Ismerős? Azul, Novaluna, Patchwork, stb. Aki ezeket szereti, ezt a játékot is szeretni fogja. Az előre kirakott épület piac miatt némileg lehet előre tervezni (ha nem nem veszik el mind az orrod elől) Össz 3 forduló van, ezek végén pontozunk, éééés itt van a kutya elásva. 3 dolgot pontozunk, először az adott fordulóra vonatkozó két, már a játék elején fordított célkártyát. Majd pontozzuk a fekete épületekkel megszerzett nevezetesség lapkák teljesülését és a dupla hajókkal szerezhető szolgáltatás kártyákat is. Viszont a nevezetesség és a szolgáltatás kártyákat minden forduló végén újra és újra pontozzuk! Ez meg nagyon OP. Amíg a kifordított célkártya adhat neked teljesítésért egyszer 4-6 pontot, úgy a korán és jól megcsinált nevezetesség pontozhat neked 3x4et vagy a csak színpárokat néző szolgáltatás kártyák akár 10-20 pontot is. DARABJA!. De ez lehet hátrány is, mert alfa játékos így, ezekre támaszkodva nagyon elhúzhat a többi mellett.
Summa: minőségi hidden gem, előre tervezés fontos benne, absztrakt kedvelőinek ajánlom.
Játékok / Társasjátékok / Vélemények - Micro Architects