Belépés
Az Egy szép új világ egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 perc. A játékot 2019-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Az Év Játéka kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb kátyajáték kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére...
Az Egy szép új világ egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 perc. A játékot 2019-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Az Év Játéka kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb kátyajáték kategóriában. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a váltakozó képességek, az egyidejű akciók, a pakli tervezés és a solitaire mechanizmusokra.
10 évvel az Utolsó Nagy Háború után a világkormányok kezdenek talpra állni. Legfőbb Vezér, itt az ideje birodalmadat a többi fölé emelni, hogy megalapíts Egy szép új világot! Biogenetikus művégtagok, időutazás, a Föld középpontja, genetikailag feljavított polgárság, kupolavárosok, Holdbázis, csészealj század, Jaggernaut hadi gépóriás... csak néhány példa abból a több száz szuperprojektből, amikkel Legfőbb Vezérként tervezned kell. 10 éve már, hogy véget ér az Utolsó Nagy Háború, az emberek pedig 5 világkormány lobogói alatt egyesültek. Te egyike vagy ezen világkormányok Legfőbb Vezéreinek, a célod pedig a többiek birodalma fölé emelni a sajátod a projekteken keresztül. Sikerrel jársz, vagy csúfos kudarcot vallasz?
A játékosok az 5 világkormány egyikének Legfőbb Vezérét alakítják, és mindenkinek az lesz a célja, hogy a saját birodalmát nagyobbá, erősebbé és hatalmasabbá fejlessze, mint az ellenfelei.
Összesen 5 kártyatípusból lehet gyűjtögetni, valamint építkezni (épület, jármű, kutatás, projekt, felfedezés); és mindenki arra törekszik, hogy ezeket a játék végére a lehető legjobb kombinációkban párosítsák össze. Minden megszerzett kártyáról a játékos eldöntheti, hogy berakja a felépíteni kívánt kártyái közé, ekkor az 5 erőforrástípust (nyersanyag, energia, tudomány, arany, felfedezés) kezdi el gyűjtögetni a kártyán, VAGY eldobja az adott lapot, hogy annak újrahasznosítási bónuszát érvényesítse, és ezzel a termelési fázison kívül jusson erőforráshoz.
Amikor mindenki eldöntötte, hogy melyik lapját hogyan használja fel, megkezdődik a termelés fázis: sorra haladva az 5 erőforráson, mindenki a már megépített kártyái és birodalma alap termelését figyelembe véve szimultán elveszi a kockákat, először az első erőforrással kezdve. Ez a sorrend azért lesz fontos, mert minden erőforrás-típushoz tartozik egyfajta embertípus (legyen az befektető vagy tábornok) akik azon túl, hogy önmagukban is győzelmi pontokat érnek, még bizonyos kártyák felhasználhatják őket erőforrásként, vagy pedig a játék végén beszámításra kerülnek az értük járó győzelmi pontok. Ezeket az embereket pedig mindig az kapja, aki az adott erőforrásból a legtöbbet termelte ki.
Fontos még megemlíteni az új világ egyik legfontosabb erőforrását: a Kristániumot! Ez a "joker erőforrás", amely bármelyik erőforrást tudja helyettesíteni.
1 öt részből összeállítható játéktábla, 155 kártya (65x100mm), 170 erőforráskocka, 80 karakterjelölő, 1 fordulójelölő, 1 pontozótömb, 1 játékszabály.
Forrás: Szellemlovas Kategória: Kártyajáték, Civilizáció, Sci-Fi, Közgazdaság
Mechanizmus: Kollekció gyűjtés, Váltakozó képességek, Egyidejű akciók, Pakli tervezés, Solitaire, Játék végi bónuszok, ECO-05 Income, Draftolás
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Ebben a társasjátékban megelevenednek a könyvekből, filmekből és számítógépes játékokból ismert tudományos fantasztikus történetek.
Csomagküldéssel, vagy személyesen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Vácon és a Nyugatiban átvehető
0 érdeklődő
Csak személyesen itt: Pécs-Bonyhád!
Eladó párszor játszott. Hibátlan tartalommal.
1 érdeklődő
Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Göncz Árpád városközpont! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Csere a következőkre érdekelne, áregyeztetéssel : Summoner wars 2ed(angol) Massive darkness 2 Dead Reckoning
5 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
JEM 2022 JÚNIUS
Korábban az a hír járta, hogy a háborúktól hemzsegő időszak lezárult, és végre elérkezett a szép új, békés világ. A színfalak mögött azonban továbbra is öldöklő küzdelem folyt a legnagyobb hatalomért és befolyásért.
A háborúk korának vége, a Föld lakossága öt világkormány lobogói alatt egyesültek. Hadakozás híján azért megy a verseny, hogy melyik birodalom lesz a leghatalmasabb mind közül. Képes leszel megnyerni a technológiai versenyt?
Az Egy szép új világ 2019-es megjelenésű társasjáték, mely idén került a hazai játékboltok polcaira.
Már régebben is született ajánló cikk, de közben szembesültem azzal, hogy az abszolút kezdők megrettennek attól a szabálykönyvtől is, amit a “szakirodalom” belépő szintűnek aposztrofál.
Sziasztok,
Valaki le tudná írni nekem, hogy a 7 csoda és a Szép új világ között van-e különbség a szerencse függvényében? 7 csodával már van egy pár partink, viszont az Új világba még csak egy játékot tettünk, viszont a csapatnak nem nyerte el a tetszését. Egy fáradt este egy első játékos mycélia után kezdtük az új világot és rajtam kívül mindenkinek volt problémája vele. Én tervezhetőbbnek éreztem a 7 csodánál, de van aki a szerencsére hivatkozva savazta a játékot.
Nem tudom, hogy én vagyok ezzel a játékkal szemben elfogultabb mivel a játék az enyém, vagy ők vontak le tul hamar negatív következtetéseket a mycéliás agytorna után?
A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm. :)
Gyüjteményem első tagja, alapvetően csak azért vettem meg mert szembe jött velem leértékelve és jól nézett ki a dobora első ránézésre. Családi összejövetelekkor rendszeresen előkerülő játék. Szabályok egyszerűek, könnyen taníthatóak. Játék komplexitását nem a szabályok, hanem a játékoshoz kerülő kártyák adják. A játék a megfelelő pillanatban ér véget.
Eleinte szkeptikus voltam ezzel a játékkal kapcsolatosan az arculata miatt, de nagyon kellemes meglepetés ért. Jellegét tekintve a Century: Fűszerúthoz tudnám hasonlítani, hiszen itt is a draft áll a játék középpontjában, de a Szép új világ esetében már jóval nagyobb szerepe van, hogy ki, mennyivel tud előre gondolkodni/tervezni.
Számomra ugyan nem negatívum, de a játék szerintem hamar "absztraktosodik."
Szerkesztve: márc 11. 10:58
Megjelenésekor úgy rúgta be a társasjátékos közösség ajtaját, hogy letaszítja a 7 csodát a könnyed, pörgős családi tablóépítős játékok trónjáról. Sok hasonlóság lelhető fel a két játék között, de akad pár újítás is.
✅A kártyák szépen hozzák a nem olyan távoli jövőben játszódó utopisztikus hangulatot. Szimultán választjuk ki a kártyáinkat (zárt draft) és utána szimultán "építjük" meg őket, ezért kevés a holtidő. Jó fűszer, hogy a draftolt lapokat el is dobhatjuk nyersanyagért, érdekes döntés, hogy mennyi kártyát válogatunk ki a jövőnek, és mennyit használunk fel ezen jövő építésére. Tetszett, hogy a termelésben is versenyzünk, így piaci résekben nyomulva pár hasznos erőforrást begyűjthetünk. Jó, hogy a termelés során szerzett nyersanyagokat egyből felhasználhatjuk épületek felhúzására, amik még termelhetnek ha jól időzítettünk.
❎A frakciólapkák egyik oldala eléggé egy bizonyos irányba terel pontszerzés szempontjából, de a szerencse szerepe nem elhanyagolható. Ha nem húzunk a tervünkhöz megfelelő lapokat, vagy mások kiválogatják előlünk, akkor érdemben nem veszünk részt a versenyben. Lehet persze módosítani a terveket, de azt viszonylag hamar kell megtenni, mert annyira nem hosszú a játék, hogy bármikor újrakezdhessük szőni a mestertervünk szálait.
Összegezve: jó kis családi móka, bátran ajánlom ezen komplexitás kedvelőinek, vagy azoknak, akik szeretik, ha megépül előttük valami. Nálam két ok miatt került parkolópályára: amikor egy barátom kézhez kapta az angol all-in packot, akkor túladagolt vele. Annyira azért nem érdekes, hogy egyfolytában ez pörögjön. Végigtoltuk a Háború vagy béke kampányt (nem volt olyan nagy durranás), valamint 6-an játszottunk több kört a Romlottság és Megdicsőülés kiegészítővel. Szimultán akciók ide vagy oda, valakire mindig várni kellett és szörnyű, ha egy egyszerű játék a végtelenségig húzódik. Szóval ezeket a hibákat ne kövessétek el, időnként elővéve, max 4-en remek szórakozást nyújthat.
BGG értékelés: 10/6 (Csak családi játékok között 10/7)
Az egyik kedvenc engine building/nyersanyagmanagement játékom. A szabályok pofon egyszerűek, ami elsőre egy családi játék benyomását kelti. Ez viszont koránt sincs így, a játék bizony kőkeményen megköveteli, hogy minden egyes fronton megharcoljunk a pontokért. Négy fordulón át tulajdonképpen egy olyan motort kell összeraknunk az általunk leválogatott kártyákból, ami hatékonyan termel mind nyersanyagokat, mind pedig győzelmi pontokat. Ennek a balanszát eltalálni nem egyszerű feladat, sokszor ért már kellemetlen meglepetés a játék végén. +50 parti után is bőven rejt magában kihívást. Ár/érték aránya kiváló, szerintem remek szórakozás lehet gamereknek és családoknak egyaránt.
Szerkesztve: 2024. aug 05. 22:39
OK! :)
Válasz demese5 (2023. nov 10. 18:12) üzenetére
Sziasztok!
A következő mondatokat értelmeztem/tük úgy, hogy kötelező valamit kezdeni a kártyákkal, nem lehetnek csak úgy pőrén a kijelölt területeken:
"Dobd el a kártyát és gyűjtsd be az újrahasznosítási bónuszát! Vedd el a megfelelő erőforrásokat a játéktábláról, és helyezd azokat közvetlenül egy építés alatt álló kártyára vagy a saját birodalomkártyádra.
Ez a fázis akkor fejeződik be, amikor mindnyájatoknak üres a kiválasztott kártyák területe, azaz az összes itt lévő kártyátokról döntöttetek (alap lefektetése vagy újrahasznosítás)."
Ám igazatok van, tényleg nincs konkrétan leírva a fent említett kötelezvény. (...amivel hónapok óta szivatjuk magunkat és egymást). 😆
Szóval most csendben, lehajtott fejjel elballagok egy szövegértési korrepetálásra. 😏
Köszönöm mindkettőtöknek!
Válasz Tozsi (2023. nov 10. 00:16) üzenetére
Szia!
Nem tudok most sajnos szabálykönyvet ellenőrizni, de én semmi olyasmire nem emlékszem, amit idéztél. 🙄 Csak akkor maradhat lap az építkezési területen, ha van rajta alapanyag? Ez így le van írva valahol? Bemásolnád a kontextust amiben ez szerepel? Remélem, hogy csak félreértettél valamit, vagy különben én néztem be teljesen a játékot! 😅💁♂️
Válasz demese5 (2023. nov 09. 23:27) üzenetére
Szia!
Lehet meg lesz a bibi...szerintem nem jól értelmezed a szabályt. Nincs olyan szabály, hogy az építési területen lévő kártyára kötelező nyersanyagot tenni. Se a kötelezőre, se a szabadon választottra nem kötelező. Az a lényeg, hogy a végére felépüljenek a kötelező kártyák.
Válasz demese5 (2023. nov 09. 23:27) üzenetére
Sziasztok!
Egy újabb kérdésem lenne:
Egyszemélyes játékban mi történik ha az első minipakliból (5 lap) sőt, esetenként még a másodikból sem sikerül minden kötelező lapra alapanyagot tenni?
Nem találok erre vonatkozó írást, de az a gyanúm -miután a szabály azt írja, hogy az építkezési területen csak akkor maradhat lap ha van rajta alapanyag- új leosztást kell csinálni...
Köszönöm annak, aki válaszol.
Mekkora okosság!! 😆
Köszönöm szépen, ezt is ki fogom próbálni. (Most rögtön, mert az előbb fejeztem be a 03-as küldetést) ...45 ponttal 😆
Válasz kelemen.ati (2023. nov 08. 23:08) üzenetére
Most nekem se jött össze, a második küldetésben mindössze 44 pontot csináltam, egyetlen pontozós lap sem jött. Egyébként még egy ötlet; én annak idején úgy csináltam, hogy egy küldtést egymás után háromszor játszottam le és közben nem kevertem meg/ szedtem újra össze a paklit. Így ha nagyon rossz lapok jöttek az egyik partiban, akkor legközelebb már jó lapoknak kellett jönnie. Így a három partiból a legjobb eredményt számítottam be magamnak... :)
Szerkesztve: 2023. nov 08. 23:09
Válasz demese5 (2023. nov 08. 19:53) üzenetére
Jelentem, 34 pontot tudtam összekaparni...harmincnégyet, botrány! 😭
Válasz kelemen.ati (2023. nov 08. 18:43) üzenetére
Megfogadom a tanácsod és most egy ideig nem játszom a R&M kiegészítővel.
Viszont én szeretem látni tárgyi valójában a játékot (fogdosni a kockákat, lapokat, stb ) 😁 ...az sem baj ha sokat kell pakolgatni.
Válasz kelemen.ati (2023. nov 08. 18:43) üzenetére
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Egy szép új világ társasjátékhoz
kvarclovag- pén., 15:49
- Válasz
- / +6
Nézd meg a BGA ranglistát, ELO pontot. (A topjátékosok győzelmi aránya most nem jó jellemző, mert nagyon változó egy játszmában résztvevő játékosok száma. Láthatóan több a szerencse szerepe a 7 csodában.
Válasz banczadavid (pén., 12:26) üzenetére