Belépés
A Tiny Epic Dungeons egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a moduláris tábla, a váltakozó képességek, a kockadobás és a solitaire mechanizmusokra....
A Tiny Epic Dungeons egy közepesen összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 30 - 60 perc. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a moduláris tábla, a váltakozó képességek, a kockadobás és a solitaire mechanizmusokra.
Egy klasszikus dungeon crawler Tiny Epic formában!
A Tiny Epic Dungeons egy teljesen kooperatív dungeon crawler, melyben 1-4 játékos indulhat útnak Aughmoore fantasy világában. A játékosok egy csapatnyi hőst irányítanak, akik egy veszélyekkel teli kazamatát fedeznek fel, hogy ráleljenek a félelmetes Dungeon Boss-ra. A hősök szobáról szobára haladnak, ahol minden sarkon koboldok és kegyetlen csatlósok igyekeznek útjukat állni. Ahol tiszta a levegő, ott csapdák nehezítik a továbbjutást, ami még a legfelkészültebb hősök dolgot és megnehezítik.
A helyszín moduláris elemekből épül fel, így minden játékban új kihívásokkal szembesülhettek. A játék két felvonásra tagolódik: Dungeon és Dungeon Boss. Mindkét részben a játékosoknak folyamatosan küzdeniük kell a fáklyájuk fogyatkozó fényével, amely minden forduló során csökken. Amikor a fáklya kialszik, a hősök örökre odavesznek a sötétségben.
Miután a játékosok minden csatlóstól megtisztították a kazamatát, és sikeresen megtalálták a gonosz rejtő odú bejáratát, megkezdődik az epikus végső csata. Minden legyőzendő főellenség egyedi képességgel rendelkezik, és lakhelyük is különböző előnyöket és hátrányokat biztosít a használt képességtől és attól függően, hogy a hős honnan támad.
Ezeket az epikus szörnyeket nem lehet holmi mezei kardokkal, fejszékkel, nyilakkal alkalmi varázslatokkal megölni. A kazama körüli rituális szobákat kell kihasználni, hogy mágikus kötelékük lazulhasson. A főellenséget is ezekbe a szobákba kell csalogatni, hogy csökkenjen a védelme, és a Hősöknek lehetőségük legyen benni a végső csapást!
Angol nyelvű játékszabály
Letöltés
Magyar nyelvű ismertető
Magyar nyelvű játékmenet
Kategória: Fantasy, Kockajáték, Felfedező, Kaland, Harc
Mechanizmus: Lapka-elhelyezés, Moduláris tábla, Váltakozó képességek, Kooperatív, Kockadobás, Solitaire, Finale Ending, Változó setup
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Ebben a játékban az együttműködés a cél. Nem egymást, hanem magát a játékot kell legyőznötök!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Érdekelnek a jövő év társasjátékai? Támogatnál valami feltörekvő projektet? Kövesd a heti rendszerességgel jelentkező Kickstarter ajánlónkat és ne maradj le semmi érdekesről!
Tegnap asztalra tettük ismét ezt a kellemes amerit. A lapkák és felszerelések keverése után már nem volt szükség szabálymagyarázatra, mert ismertük a szabályokat. Annyiban könnyítettem most a játékot, hogy a hydrát kivettem a főszörnyek közül, mert neki három mezőre is rá kell lépnie, hogy sebezhető legyen. Már az elején szerencsénk volt, mert az első tíz lapka letétele után előkerült az első hadnagy, a zselékocka. Kemény területre ható sebzéseivel több hőst is egyaránt bántani tud, pedig csak barátokat keres... (Here I come, ahogy a Dungeon Mayhem című játékban kommunikálja...) Szerencsére gyorsan feldolgozta a törpe harcos és gyógyító, én a mágusommal a másik irányban fedeztem fel a területet és nem volt szükség, hogy visszaforduljak. A következő főellenfél a troll volt, vele mindhárman összeakadtunk, de hamar sikerült felgyújtani. A harmadik hadnagy felderítése is szerencsésen alakult, ráaadásul a guberáló mezők segítségével a szükséges tárgyakat át tudtuk adni a törpe harcosnak. Sajnos varázslatból nem sikerült annyira erőset találni, de legalább területre ható akadt, és a mennyei kupolát is megtanultam, amivel gyógyítani tudtam. Ismét szerencsésen alakult a véletlen húzás, mert a főellenséghez vezető bejáratot gyorsan megtaláltuk, a hét lehetséges térképlapka közül ez volt az első! Rövid időhúzó tápolás és felszerelések csoportosítása után be is indítottuk a második fejezetet, a főszörny elleni harcot. Most a Gorgó lett az, aki az utunkba állt. Ő gyógyít magán, amikor fáklyát dobunk a szörnykockával, de kettőt lép és három térképlapka távolságon belül területre sebez... Nem igényel viszont hosszú csalogatást, egy jelzővel legyőzhetővé válik.
A felturbózott törpe harcos két bivaly csapásával leszedte a fél életerejét, mert a medve szettből három már rajta volt. A törpe gyógyító és én csak asszisztáltunk az agyonveréshez, illetve irtottuk a goblinokat. Egyszer a harcos is kifeküdt persze, de a varázslóm is ledőlt picit pihenni... Győzelem lett persze a vége.
Többször, több alkalommal nekifutottunk már ennek a játéknak. Tiny, hiszen kis dobozos, azonban a beltartalma alapján egy komoly, elég bonyolult és kiadós dungeon crawler élményt nyújt. A pályák összeállítása véletlenszerű, így simán már a keveréssel és rosszfelé kanyarodással elveszíthetjük a játékot, mert a főellenség szövetségeseinek megtalálásáig csak fogy a fáklya, ami az időt jelképezi. Ha időben sikerül az egyik szövetségest legyőzni, akkor 6 egységgel feljebbugrik a fáklya szintje, ismét fénybe borul a labirintus! Többször, több alkalommal nekifutottunk a legutóbbi játékalkalommal, azonban a kedvezőtlen keverésnek és a sok rossz dobásnak köszönhetően kétszer egymás után is elbuktunk. Nem egy könnyen nyerhető játékról beszélünk, különösen a hydra ellen! A mechanika érdekessége, hogy az adott kaszt számára kevésbé hasznos tárgyakat nem lehet közvetlenül átadni a kooperatív játékban a szövetségesnek, hanem el kell dobni és meghatározott termekben, képességpróba sikeres telejsítése után meg lehet szerezni azokat, ott viszont már szabadon választható a dobópakliban szereplő kártya. Nem egyszerű eljutni az Act II-ig, ahol újabb kihívás, hogy a főellenséget nemcsak legyőzni kell, hanem ki is kell csalni a terméből, mert pecsétek semlegesítik a sérthetetlenségét. Ezt hergeléssel valósíthatjuk meg. Egy korábbi játékalkalom során három játékossal le tudtuk győzni a főellenséget, de a fáklya biztosította idő szűkös, ráadásul a főellenség komolyan képes megsebezni az egyszeri hőseinket. A dungeon crawlerek tipikus eleme, a szettgyűjtés is bekerült a játékba, az összegyűjtött egy szetthez tartozó cuccok további szettbónuszokat is adnak, tehát érdemes gyűjteni. Valamiért a varázslatok nem olyan erősek a játékban, de a varázsló karakterek nagy bónusza, hogy kanyarodni is tud több varázslatuk, amire nem tudnak visszacsapni a szörnyek. Szóval jópofa játék, de a nehézsége alapján komoly kihívás a legyőzése. Nem szabad feladni, mert nagy öröm a győzelem!
Valaki tud esetleg lefordított szabályról?
A Szellem már előrefele menekül, 17k pénzért kínálja. Így mégsem olyan tiny 😐
Javaslom neked, hogy ezt a videót a játék adatlapjan levő gombbal küld be, legyen egyből elérhető 😊
Válasz en3r6y (2022. jún 03. 14:52) üzenetére
Egy próbajátékon vagyunk túl és ez alapján nekem nagyon tetszik a játék. Ketten próbáltuk ki és a fáklyáink elfogyása miatt elbuktuk a játékot, így az Act2-ig nem jutottunk el.
A játék így elsőre nehéznek tűnik, de gondolom, ahogy jobban megismerjük majd úgy vállik könnyebbé. Erre szükség is lesz, mert a Stories kiegészítő az olvasottak alapján rádob még egy lapáttal a nehézségre. Cserébe viszont hozz érdekes küldetéseket.
Számomra a játék legjobban kitalált része az a próbadobás mechanikája. Megadja a véletlenszerűséget, de emelett azért elég jól tudjuk befolyásolni a dobott eredményt.
A felszerelések, hősök, varázslatok kombinációira még nem nagyon láttunk rá, de érzem, hogy ez is egy jó része a játéknak.
Először meglepődtem, hogy milyen kicsi a doboza a játéknak, de ennek semmilyen hátránya nincs a játékra nézve, sőt! Minden benne van ami kell, és nagyon jó minőségben. Az átlagosnál (28mm) kisebb minik is részletesek és elég masszivnak tűnnek. A többi játék tartozék is igényes. A grafika rajzfilmszerű, szép!
Elsőre amit mások is felhoznak negatívumként, hogy nagyon sok a megjegyezendő ikon, ez tényleg összezavaró. Ellenben szerintem gyorsan meg lehet jegyezni őket és tényleg csak egy-egy öszetettebb ikonsornál kell gondolkodni. Vagy elővenni a kártyák leírását ami letölthető a készítők honlapjáról.
Összeségében nekem nagyon tetszik, várom már, hogy újra játszunk vele.
Addig is itt a próbálkozásunk streamjéből készült VOD: TED próbajáték
Nem tudja valaki, hogy itthon hozzáférhető lesz-e?
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Tiny Epic Dungeons társasjátékhoz
A KS-en most megy a kampány a folytatáshoz, még több hős, tárgy, amik teljesen kompatibilisek az első résszel, viszont új játékmód a dobozban, egy-egy küldetés saját kerettörténettel, főgonosszal és egyedi kihívásokkal.
És a régi hősökkel is játszható az új játékmód.
Tiny Epic Dungeons Adventures
Szerkesztve: feb 26. 23:27